• Kayıt
Sakarya Web Tasarım

Portalsepeti Açılış Sayfası Nasıl Kaldırılır?

+4 oy
Ne yaparsam şu illetten kurtulamadım. Portakalsepeti açılış sayfası nasıl değiştirilir?
21, Mart, 2013 Bilgisayar ve İnternet kategorisinde misafir tarafından soruldu
  

1 cevap

0 oy

Portalsepetinin masaüstündeki tarayıcı kısayollarınıza gizlice eklediği uzantıları sileceğiz.
Bunun için masaüstündeki tarayıcı kısayolunuzun üzerine sağ tuşla tıklayıp kısayolun özelliklerine girin.

Hedef kısmında programın ."exe" ile biten kısayolundan sonraki www.portalsepeti.com... ile başlayıp uzunca devam eden bütün girdileri silip tamama tıklayıp kaydedin.

Şimdi ise portakalsepetinin bilgisayarımızda sakladığı dosyaları sileceğiz. Bunun için ise;

Başlat menüsünü açarak ara seçeneğini seçiyoruz.
Windows 7 ve 8 için windows tuşuna basıp herhangi bir şeye tıklamadan az sonra arayacağımız sözcüğü klavyeden yazmanız ve enter tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Arama kutusuna navegaki yazıyoruz ve arama sonucunda çıkan dosyaları siliyoruz. Windows 7 ve 8 kullanıcılarının windows tuşuna bastıktan sonra herhangi bir şeye tıklamadan bu navegaki kelimesini yazıp enter tuşuna basmaları gerekmektedir. Windows 8'de arama sonuçları çıktıktan sonra sağ taraftaki arama kutusunun altındaki "Dosyalar" başlığına tıklamak gereklidir. Bu aşamadan sonra çıkan sonuçları siliyoruz.

Ve son olarak regedit işlemi için;
Windows XP'de başlat menüsündeki "Çalıştır" seçeneğini seçiyoruz ve açılan pencerede regedit yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Windows 7 ve 8'de sadece klavye üzerindeki windows tuşuna basıyoruz ve herhangi bir şeye tıklamadan "regedit" yazıyoruz ve enter tuşuna basın.Kayıt Defteri Düzenleyici açıldığında Düzen menüsü altından Bul seçeneğini seçerek navegaki ve portalsepeti kelimelerini ayrı ayrı aratıyoruz.Çıkan sonuçları seçerek siliyoruz. Bazı dosyalar için dosyanın silinemediğine dair hata mesajı alabilirsiniz. Tamam seçeneğini seçerek devam etmeniz yeterlidir.
Portakalsepeti kelimesi için de aynı işlemleri uyguladıktan sonra tarayıcılarınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer hala açılışta portalsepeti ana sayfanız olarak geliyorsa tarayıcınızın ayarlarından ana sayfanızı değiştirmeniz yeterli olacaktır.
Google Nasıl Anasayfa Yapılır: http://www.bilgisizmisiniz.com/89/google-nasil-baslangic-sayfasi-yapilir

21, Mart, 2013 admin Üye (11,310 puan) tarafından cevaplandı

Site kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan bilgisizmisiniz.com internet sitesi sorumlu değildir.
Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için reply[@]bilgisizmisiniz.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, bilgisizmisiniz.com yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde size geri dönüş yapacaktır.

...